Varikozės venos. Prevencija, mityba ir gimnastika

Gydytojas apžiūri paciento koją

Pradiniuose etapuose liga retai trukdo pacientams. Tačiau pažengusių venų buvimas, net jei jos dar nesivargina, jau kelia didelį pavojų gyvybei, nes bet kuriuo metu gali kilti pavojingiausia komplikacija - tromboflebitis.

Naudojant varikozės venas, pažeisti vožtuvai leidžia kraujui įsiskverbti į paviršiaus veninę sistemą, dėl kurios padidėja slėgis, dėl kurio jų išsiplėtimas. Kraujo tėkmė sulėtėja, audinių su deguonimi galia mažėja, atsiranda opos.

Ligos priežastys:

  • paveldimumas; Paveldimas kraujagyslių silpnumas
  • Ilgos statinės apkrovos
  • Sėslus gyvenimo būdas
  • Hormoninių vaistų vartojimas ir hormoniniai sutrikimai
  • nėštumas
  • Kojų sužalojimai
  • Kėlimo sunkumas, perkrova (pavyzdžiui, staigus aktyvaus treniruotės pradžia po kelerių metų neaktyvaus gyvenimo būdo)
  • Rūkymas

Rizikuoja Žmonės ateina tokiu pat būdu tiek jauni, tiek pagyvenę žmonės:

  • Tie, kurie dėvi aukštakulnius;
  • Sportininkai, kurių užsiėmimai yra susiję su dideliu kojų krūviu (tenisas, sunki lengvoji atletika, kultūrizmo);
  • Profesija priverčia jus atsistoti ant kojų darbo dienos metu, būti prie vairo, kompiuterių kirpėjams, pardavėjams, mokytojams, padavėjams ir kitų profesijų atstovams, kurie praleidžia daug laiko;
  • „Sėdi“ profesijos ir tie, kurie iš tikrųjų mėgsta mesti koją ant kojų;
  • Kavos ir alkoholio gerbėjai, nes šie produktai dehidratuoja kūną ir taip sutirština kraują, apsunkindami jo kelią atgal į širdį.

Kaip atpažinti ligą:

Jei iki darbo dienos pabaigos pajuntate kojų sunkumą, o mėgstami batai dėl šviesos edemos tapo ankšta, tai yra pirmieji ženklai. Periodiškai atsirandantys traukuliai, ikrų skausmas taip pat turėtų būti budrus.

Venų pokyčiai paprastai prasideda nuo mažų akies - atsiranda kraujagyslių žvaigždės.

Ateityje negrįžtami procesai vyksta didelėmis venomis, jie patenka į paviršių, kai kuriose vietose jų sienos tampa plonesnės ir atrodo surištos.

Maistas ir dieta

Varikozinių venų dieta yra daugiausia daržovių ir vaisių, mažiausiai sūrus ir rūkytas. Dieta, kurioje mažai gyvūnų baltymų, riebalų ir rafinuotų angliavandenių. Kraujas sutirština nuo ūmaus maisto, dėl kurio susidaro kraujo krešuliai. Degtinė, konjakas ir viskis veikia panašiai. Rekomenduojama valgyti kuo mažiau mėsos. Nenuostabu, kad papuanai ir Tolimųjų Rytų tautos, kurie renkasi vegetarišką maistą, niekada kenčia nuo šios ligos.

Įtraukite žuvį, šviežius vaisius ir daržoves, maisto produktus, kuriuose gausu skaidulų, daug vitamino C kiekį, įprastą racioną. Iš augalų produktų viskas yra naudinga. ABC principas galioja čia, kur A yra morkos, B yra lapų salotos, o C yra žalumynai ir citrusiniai vaisiai. Į šį sąrašą reikia įtraukti dar du svarbius vitaminus, sustiprindami indų sienas. Tai yra vitaminas E, kuris yra alyvuogių aliejuje, ir vitaminas P, kuris yra graikinių riešutų, žaliosios arbatos ir rožių dalis. Vitaminai C ir E yra kolageno komponentai - venų jungiamojo audinio ir venų vožtuvai. Nuostabu, kad venos stebėtinai praturtinamos reikalingomis maistinėmis medžiagomis ir daro jas elastingesnius daiginius kviečių ir rugių grūdus, taip pat žirnius, pupeles ir žalius svogūnus. Česnakai yra ypatinga vieta.

Mokslininkai įrodė, kad česnakai daro teigiamą poveikį kraujui. Tai pasireiškia išvengiant susidarymo kraujo krešulių induose - kraujo krešuliuose, dėl kurių jis tampa sudėtingas arba sutampa su krauju.

Jei apibendrinsime beveik trisdešimt mokslinių eksperimentų, kurių metu buvo patikrintas česnako poveikis kraujo klampumui, tai galima trumpai nustatyti taip: jei tam tikrą laiką vartojate česnaką, galite tikėtis, kad padidės intravaskulinių debesų išsisklaidymo lygis 50%. Česnakai ne tik prisideda prie kraujo krešulių rezorbcijos kraujyje, bet ir neleidžia trombocitams padidinti ir kompaktišką, todėl sudaro kraujo krešulius.

Valgykite 2–3 skilteles česnako su maistu kasdien. Tai padeda sumažinti kraujospūdį, išvalyti aterosklerozinių telkinių indus, sustiprinti jų sienas ir užkirsti kelią varikozės venoms ir kt.

Prevencija:

Jei turite pradinius varikozės venų požymius, tada laikomasi gana paprastų taisyklių sulėtėjant ir kai kuriais atvejais, kad būtų išvengta tolesnio jos vystymosi.

  • Neapsilkite su karštomis voniomis Sauna, ilgai viešnagė saulėje. Visi aukščiau išvardytai mažina veninį toną, sukelia kraujo sustingimą apatiniuose galūnėse.
  • Judėti daugiau. Stiprinti venas ir pagerinti kraujotaką padės reguliariai sportuoti. Aerobika, bėgimas, maudymasis vidutiniu režimu prisideda prie jūsų venų gydymo.
  • Sumažinkite svorį. Žmonės, kenčiantys nuo antsvorio, yra ypač jautrūs tokiai ligai. Viso žmogaus kraujagyslėse yra daugiau kraujo nei žmogaus, kurio svoris yra normalus, todėl tokie indai sudaro per daug apkrovos. Tokioje situacijoje galime duoti tik vieną patarimą žmonėms, turintiems antsvorio - numesti svorio ir išlaikyti jų svorį nuolat normalų.
  • Nedėvėkite aptemptų drabužių, kojinės ir kojinės su sandariomis elastinėmis juostomis, nes tai lemia spaudimo venas. Tačiau pėdkelnių ir kojinių palaikymas padeda išvengti varikozinių venų.
  • Pakaitomis krovinį tolygiai, niekada ilgai nelikkite toje pačioje padėtyje.
  • Nesėdėkite ant kojos! Metant vieną kelį ant kito, kraujo tekėjimo keliu sukuriama kliūtis.
  • Judėti. Varikozės venos gali sukelti ilgalaikę stovėjimą, nes šiuo atveju sutrikdo normali kraujo tėkmė. Pabandykite perkelti svorį, jei turite ilgą laiką stovėti. Ilgai trunkantis sėdėjimas taip pat nebus naudingas jums: pabandykite atsikelti ir karts nuo laiko judėti po kambarį arba vaikščioti kas pusvalandį.
  • Mankšta ryte. Prieš miegą ir ryte po to, kai atsibundate 3–5 minutes, sukdami kojas ir kojas - tai pagerina apatinių galūnių kraujotaką.
  • Nedėvėk kulnų Ir ankšta batai.
  • Supilkite kojas šaltu vandeniu Po darbo.
  • Eikite į rasą ir rezervuarų kraštas vasarą.

Jei nesate sergantys varikozės venomis, o tik linkusi į tai, prevencijai, kasdienis savęs masažas bus naudingas, su minkštais smūgiais ir minkant kojas iš apačios.

Jei jau padaryta „varikozės venų“ diagnozė, kojų masažo procedūros yra draudžiamos!

Fizinių pratimų ir lėtinio vidurių užkietėjimo trūkumas yra veiksniai, prisidedantys prie varikozės venų vystymosi.

Jei jaučiate sunkumą naktį vakare po darbo dienos, miego ir poilsio metu, jūsų kojos turėtų būti aukštos būklės. Kai ilsitės, perskaitykite knygą, žiūrėkite televizorių - mesti kojas aukščiau. Galite uždėti aukštą pagalvę ar volelį.

Jei jūsų darbus lydi ilga sėdynė prie stalo arba ilgą laiką stovite, tuomet turėtumėte dažniau pakeisti kojų padėtį, vaikščioti vietoje, pasukti kojas.

Po dušo ar įvaikinimo vonioje kojas nuplaukite šaltu vandeniu. Yra sporto šakų, kurios yra naudingos sergant šia liga - tai, visų pirma, plaukimas, taip pat vaikščiojimas, lengvas bėgimas, dviračių sportas, slidinėjimas.

Gydymo ir terapinis gimnastika:

Kasdienis specialių pratimų atlikimas bus labai naudingas:

  1. Pakilti ant kojinių. Pradinės padėties - mes stovime tiesiai, kojos yra lygiagrečios viena kitai ir prispaustos prie kitos. Kartą sąskaita - eikite į kojines, dviejų sąskaita - eikite į pradinę poziciją. Pakartokite 20–30 kartų.
  2. Pakilimas (kojinės - atskirai). Pradinės pozicijos - mes stovime tiesiai, kulniukai - kartu, kojinės - atskirai. Kartą sąskaita - eikite į kojines, dviejų sąskaita - eikite į pradinę poziciją. Pakartokite 20–30 kartų.
  3. Pakilkite (kulniukai - atskirai). Pradinės pozicijos - mes stovime tiesiai, kojinės - kartu, kulniukai - atskirai. Šioje pozicijoje vieną kartą sąskaita - eikite į kojines, dviejų sąskaita - eikite į pradinę poziciją. Pakartokite 20–30 kartų.
  4. Kitas naudingas pratimas yra „dviratis“ iš gulėjimo ant nugaros. Tai labai svarbu - atliekant šį pratimą, ištiesinkite kojas iki galo.

Galite atlikti šiuos paprastus pratimus, net ir kasdienį verslą (kai gaminate „košę“ ar stovite prie biuro „Xerox“). Būk sveikas!