Dubens (WRMW) arba lėtinio dubens skausmo sindromo varikozės venos vis dar yra egzotiška liga, turinti neaiškias diagnostines ribas daugeliui gydytojų.
Tai paaiškina faktą, kad kai kurie gydytojai ilgą laiką „nepastebi" šio pacientų negalavimo, o kiti daro šią diagnozę beveik kiekvienam antrajam asmeniui, kenčiančiam nuo nuolatinio nepaaiškinamo skausmo apatinėje pilvo dalyje.

Tuo tarpu tolesnio paciento gyvenimo kokybė, jo sugebėjimas mėgautis intymiomis santykių su mylimuoju puse ir sugebėjimu tęsti savo šeimą, iš esmės priklauso nuo to, ar laiku nustatyta varikozės venos, iš esmės priklauso.
Ligos aprašymas, jos paplitimas, statistiniai duomenys
Lėtinio dubens skausmo reiškinys ilgą laiką buvo žinomas gydytojams. Tačiau tik palyginti neseniai tai tapo gerai žinomu dubens varikozės venų - varikozės venomis. Tai liga Pirmą kartą jis buvo aprašytas 1975 m Ir vis dar nėra gerai mokytis.
Labiausiai tikėtina, kad ši patologija vystosi pagal šį algoritmą :
- Venų rezginys dubens yra sudėtingas formavimasis, apimantis ir didelius kraujagyslių kamienus, ir nuo jų besitęsiančių mažesnių venų. Tuo pačiu metu jos struktūroje skiriasi mažo dubens veninė sistema vyrams ir moterims, o tai lemia seksualinę ligos specifikaciją - VRVMT Tai daug labiau paplitusi silpnesnės lyties atstovuose .
- Dėl išspaudusių indų, visiško ar dalinio venų kanalo užsikimšimo, kraujagyslių sienelių tono pokyčius sutrikdo kraujo nutekėjimas iš gilių dubens venų.
- Dėl to venos nustoja atlikti savo funkcijas: Veninių vožtuvų trūkumas progresuoja Ir sutrikdytas normalus kraujo nutekėjimas.
- Dubens venose sustingę reiškiniai, susiję su atvirkštiniu krauju, liejamais per indus, prasideda - tai išprovokuoja venų išsiplėtimą ir venų vystymąsi.

Vidinių organų venų varikozės venų simptomai (varikozė) yra daug dažnesni reprodukcinio amžiaus moterims nei vyrams. Tuo pačiu metu dažniausiai kenčia kiaušinių („kiaušidžių") venos - 85% atvejų.
Pagrindinis simptomas yra skausmas, užfiksuotas daugiau nei 90% pacientų . Tačiau šios ligos paplitimas tarp gyventojų dar nebuvo išaiškintas: pagal skirtingus tyrimus ji yra nuo 6 iki 80%. Tokį didelį „liudijimo" pasirodymą paaiškina tik nepakankama diagnostikos gydytojų kvalifikacija, kai diagnozuota.
Priežastys ir rizikos veiksniai
Dubens varikozės venų dubens priežastys yra bet kokie kūno pokyčiai, kurie gali išprovokuoti šios ligos patologinio mechanizmo paleidimą:
Anatominė ir fiziologinė varikozės venų priežastis | Kas gali tai sukelti |
Mechaninis dubens venų suspaudimas |
|
Kraujagyslių tono keitimas |
|
Užsikimšęs dubens venas |
|
Didelės rizikos veiksniai VRVMT yra:
- įtemptas fizinis darbas;
- nepakankamai įprastas ar nepatenkinamas lytinis gyvenimas;
- Piktnaudžiavimas intymiame gyvenime nutrauktus lytinius santykius;
- daugybė nėštumų ir gimdymas;
- dažnos ginekologinės ligos;
- kontracepcija su hormoniniais vaistais;
- Hormoniniai gedimai organizme;
- VYRIUSIJA.
Kirinozinių venų klasifikavimas ir stadijos
Medicininėje aplinkoje sąlyginis VRVMT atskyrimas yra priimamas pagal kurso pobūdį į tarpkojaus ir išorinių lytinių organų varikozės venas (pavyzdžiui, Labia) ir venų Platora sindromą.
Ši klasifikacija neturi daug praktinės reikšmės, nes Daugeliu atvejų pacientai turi abi šias formas Tuo pačiu metu, pavyzdžiui, provokuojant vienas kitą.
Taip pat galite rasti ligos klasifikaciją dėl pagrindinės jos išvaizdos priežasties. Šiuo atžvilgiu VRVMT yra padalintas į:
- Pirminis - Sukelia nepatenkinamas veninių vožtuvų darbas;
- antrinis - vystosi kaip esamų uždegiminių, ginekologinių ar onkologinių vidinių organų ligų komplikacija.

Kas yra pavojinga ir ar bus pasekmių
Šio tipo kraujagyslių patologija negali būti vadinama mirtina liga . Laiku atrasta, ji gerai tinka medicininei pataisai. Tačiau visa problema yra ta, kad rasti tai nėra taip paprasta. Nepakankamos žinios apie ligą ir žemas daugumos diagnostinių gydytojų supratimas turi tam tikrą vaidmenį.
Taigi paaiškėja, kad pacientai daugelį metų kenčia nuo šio negalavimo, net neįtardami. Ir jų kūne, tuo tarpu Yra keletas negrįžtamų pokyčių:
- Varikozė progresuoja, gretimos sritys yra įtrauktos į patologinį procesą - reprodukcinių organų venų išsiplėtimas (pavyzdžiui, varpos varikozės venos), tarpvietės ir apatinės galūnės.
- Atsiranda nuolatinė vidinių lytinių organų organų disfunkcija, kuri gali sukelti nevaisingumą ar nesugebėjimą ištverti nėštumo Moterims.
- Atsižvelgiant į skausmo sindromo foną, išsivysto įvairūs psicho -emociniai sutrikimai dėl neurastenijos tipo.
- Dėl lėtinio skausmo, apsunkindamas intymumo metu, žmogus gali visiškai atsisakyti sekso.
- Retai ir tuo pačiu metu sunkiausios dubens varikozės venų komplikacijos laikomos venų tromboze ir plaučių tromboembolija. Jie susitikti maždaug 5% atvejų, bet visada mirtina .
Diagnostika
Amerikos tyrėjų teigimu, 2000 -ųjų pradžioje tik 2% pacientų, sergančių VRVMT, iš pradžių diagnozavo teisingą diagnozę. Kartais diagnostinės paklaidos pasekmė buvo moteriškų ploviklių organų pašalinimas, nors to būtų galima išvengti, jei jos būtų naudojamos Tiksliausi dubens varikozės venų diagnozavimo metodai :
- Ultragarsinis ir dopplerografinis venų tyrimas - leidžia įtarti varikozės venas;
- Flebografija - invazinis tyrimas, kuris leidžia tiksliai tiksliai nustatyti ligos buvimą ir laipsnį;
- Laparacopy - Jei VRVMT diferencinė diagnozė yra skirtingi ginekologinių ligų simptomų (endometriozės, myoma, colpitis) diferencinė diagnozė.
- Selektyvi ovariografija - Venų būklės tyrimas įvedant kontrastinę medžiagą yra laikomas objektyviausiu diagnostikos metodu.
- Kompiuterio ar magnetinio rezonanso vaizdas Tai leidžia išsiaiškinti ligos eigos detales ir atskirti ją nuo kitų nehidroksologinių patologijų, panašių į simptomus (sąnarinių ligų, Krono liga ir kt. ).

Prognozės ir prevencinės priemonės
Beveik neįmanoma visiškai išgydyti mažo dubens varikozės venų be chirurginės intervencijos. Padedant konservatyvios medicinos Galite labai palengvinti ir net pašalinti nemaloniausius simptomus Ir žymiai sumažina ligos komplikacijų riziką. Operacija taip pat nesuteikia šimto procentų garantijos, kad liga negrįš.
Siekiant užkirsti kelią ligos atkryčiui Visada reikia laikytis „prieštaringo" gyvenimo būdo :
- Nerūkymas;
- Nenaudokite hormoninių vaistų nekontroliuojamai;
- Judėk daugiau ir nejuda ant kojų;
- Stebėkite anti -sklerotinę dietą su daugybe šviežių augalų maisto produktų;
- Kasdien atlieka terapinių gimnastikos ir kvėpavimo pratimų kompleksą, kad išlaikytų kraujagyslių sveikatą;
- Po chirurginės VRVMT operacijos reikia dėvėti suspaudimo megztinius ir vartoti prevencines gydytojo venotonikos vaistų dozes.
Dubens varikozės venos - Tai yra paslėpta moterų sveikatos rykštė, savotiška vaiduoklių liga , tai sunku rasti, tačiau kentėti tai yra gana tikra.
Pagrindinis ligos simptomas yra lėtinis dubens skausmas, kuris ilgą laiką gali kankinti pacientą ir tapti daugelio gyvenimo džiaugsmų atsisakymo šaltiniu. Negalite ištverti tokio diskomforto ir nematote gydytojo!
Kai atsiranda konkretūs simptomai, turite aiškiai suprasti, kad tai yra nenormalu, ir nedelsdami kreiptis į specialisto pagalbą.

Pagrindinė terapija
Tokiu klausimu, kaip dubens varikozinės venų gydymas, pagrindas susideda iš jo mitybos pataisos. Pirmiausia, VRVMT moterys turėtų sužinoti, kad net „Detralex" neturės tinkamo efektyvumo, jei neatsisakys dirbti kenksmingoje gamyboje.
Jei yra tokia galimybė, geriau pereiti prie lengvesnio darbo - išskyrus per didelį fizinį aktyvumą, svorio kėlimą.
Jei darbo dieną turite sėdėti ar stovėti ilgą laiką, pasirūpinkite, kad 5 minutės pertraukos kas pusvalandį. Šiuo metu galite tiesiog vaikščioti ar atsigulti, arba galite atlikti terapinę gimnastiką.
Aukštos kokybės varikozės venų gydymas taip pat neįmanomas be dietos pokyčių. Nuo dietos reikia visiškai pašalinti riebalų ir keptą maistą, rūkytą maistą ir apsaugą. Naudokite kuo mažiau citrusinių vaisių, kepdami pabandykite naudoti prieskonius rečiau.
Į savo kasdienį meniu pridėkite daugiau natūralių produktų - vaisių ir daržovių. Vietoj gyvūnų riebalų naudokite daržovių - juose yra didelis kiekis B vitaminų E.
Skausmingai išsiplečiant dubens venų, būtina dėvėti specialius glaudinimo linus. Mes kalbame apie pėdkelnes ar kojines, kurios prisideda prie kraujo kraujotakos normalizavimo, taip pat pašalina skysčio sąstingį venose.
Be visų aukščiau išvardytų, VRVMT sergančios moterys kiekvieną dieną turėtų užsiimti anti -varicozės metodika. Tai apima šiuos pratimus:
- maudytis baseine arba atidaryti tvenkinius su švaru vandeniu;
- Rytinis bėgiojimas;
- dviračių slidinėjimas;
- Važiavimas ar čiuožimas.
Kasdienis dušas padės tonizuoti venas. Laistykite klubų, pilvo ir sėdmenų plotą su skirtingos temperatūros purkštukais.
Narkotikų terapija
Jei dubens venų liga yra pradiniame vystymosi etape, galite pabandyti su ja susidoroti naudodami vaistus. Žalos laipsnį galima nustatyti ultragarsu (ultragarsinis dubens venų tyrimas).
Gana dažnai nėštumo metu randamos dubens varikozės venos. Jei moteris greitai pagimdo, būtina kuo anksčiau stabilizuoti jos būklę.
Prevencinės priemonės
Amžinai atsikratykite dubens varikozinių venų, nesiimant chirurginės intervencijos, beveik nerealu. Tačiau laivai niekada neišsiplečia savarankiškai, o tai reiškia, kad reikia vengti rūpesčių, pritaikant jūsų gyvenimo būdą.
Net po chirurginės intervencijos negausite absoliučios garantijos, kad negalavimas nebegrįš. Žinoma, šiuolaikiniai konservatyvūs metodai labai supaprastina gydymo ir atsigavimo procesą. Galite išvengti atkryčio tik tuo atveju, jei laikysitės daugybės taisyklių:
- Atsisakykite rūkymo;
- Moterų dubens venų varikozės venų priežastis dažnai vartoja neteisingai pasirinktas hormoninius kontraceptikus;
- Stenkitės būti fiziškai aktyvūs, dažnai darykite pertraukas;
- Laikykitės dietos, skirtos mažo dubens varikozei - sunaudokite daug natūralaus augalo kilmės maisto;
- Išlaikykite indus tonu, atlikdami terapinius dubens varikozinių venų pratimus, taip pat nustatytą kvėpavimo takų gimnastiką;
- Vykdykite visus gydytojo receptus atsigavimo laikotarpiu po chirurginės intervencijos - dėvėkite glaudinimo apatinius drabužius, laiku vartokite vaistus.

Liaudies gynimo priemonės
Norėdami palengvinti simptomus ir pagreitinti paveiktų venų atkūrimą, tradicinės medicinos vartojimo priemonės. Tačiau nenaudokite natūralių vaistų be išankstinio suderinamumo su gydytoju.
Efektyvių receptų sąrašas:
- GRINE INDORE (4 šaukštai) ir citrinos žievelės pilami verdančiu vandeniu (1 L). Po aušinimo medus pridedamas prie infuzijos (2–3 šaukštai. L. ). Gėrimas naudojamas vietoj arbatos.
- Arklio kaštonas (200 g) yra susmulkintas ir pilamas degtine (1 l). Įrankis užpilamas 7 dienas tamsioje vietoje. Rekomenduojama dozė: 10 lašų 3–4 kartus per dieną mėnesį.
- Ąžuolo, gluosnio ir kaštono šakos susmulkintos formos (1 šaukštas) pilamos į keptuvę, pilami verdančiu vandeniu (1 l) ir uždedamos ant žemos ugnies. Pus valandą po virimo, nuoviras pašalinamas iš viryklės ir atvėsinamas. Toliau prie jo pridedama ramunėlių, serijų, džiovinimo ir Šv. Jono misos (1 šaukštas). Galutinis terminas yra 12 valandų. Į filtruotą vaistą reikia dėti šiek tiek medaus.
Nuotolinio nuokrypio schema: pirmąsias 2 dienas - 3 kartus 50 ml, kitas 2 dienas - 100 ml, ateityje dozė padidėja iki 150 ml. Terapijos trukmė yra 20 dienų, po to pertrauka 10 dienų.
Norint pagerinti kraujagyslių būklę, naudinga naudoti mėlynes ir gėlių žiedadulkes kasdien.
Naudojant liaudies gynimo priemones, svarbu suprasti, kad jie tik papildo pagrindinį patiekalą, todėl nepageidautina atsisakyti gydytojo išrašytų vaistų.
Reguliarus medicininis tyrimas neturi jokios reikšmės, o tai leis jums nustatyti bet kokius laiko nukrypimus ir pereiti prie terapijos. Kuo greičiau nustatyta liga, tuo lengviau su ja susidoroti. Sunkiems atvejams reikia ilgalaikio gydymo.
Dubens venų varikozės pažeidimai be ryškių simptomų gali būti pašalinti konservatyviais metodais. Operacijos pagalba jie kovoja su apleista liga, net ir po chirurginių manipuliacijų galimas pakartotinis patologijos atsiradimas.
Dėl prevencijos, o tai reiškia sveiką gyvenimo būdą, bus galima sumažinti VRVMT riziką.